Acı Çehre Çayının Faydaları

Acı Çehre Çayının Faydaları fotoğrafı

Sosyal Medyada Paylaş

" Demlendikten sonrasında süzgeçten geçirin, Acı Çehre Çayının Zararları ve Yan Etkileri Hamilelere, minik ufaklıklara, bitkiye hususi alerjisi olanlara bu nebat çayını içmek tavsiye edilmez"

Acı Çehre Çayının Faydaları

Acı çehre çayı genel anlamda ishal tesiri yaratarak, kabızlığı gidermek için kullanılır. Çay çehre ağacının kurutulmuş kabuğundan hazırlanmış olur. Bitkinin yaprakları ve tohumları başka amaçla kullanılır. Çehre zehirli bir bitkidir ve bunun içinde dikkatli tüketilmelidir. Acı çehre çayını tek başına yada başka bitkilerle kombinasyon yaparak içebilirsiniz.

Acı çehre (Rhammus catharticus) – akdikengiller ailesinden olan koyu gri kabuklu bir minik ağaç yada 6 metreye kadar boyu olan çalı bitkisidir. Ağaç mayıs-haziran aylarında çiçek açar. Olmayan meyveler ilkin yeşil sonrasında kırmızı, olgunlaştıklarında siyah olurlar. 20 tane acı çehre meyvesi minik bir evladı zehirlemeye yeter. Acı çehre ağacının öteki adı akdikendir. Acı çehrenin anavatanı Britanya olarak bilinmektedir.

Acı çehreden hazırlanan bitkisel ürünlerin kuvvetli ishal tesiri vardır. Acı çehre bitkisini doğum sonrasında oluşan basur, bağırsakta oluşan çatlaklar, kansızlık, kalp ve böbreklerde şişme, damla (gut), graves hastalığı, helmintiyasis, menopozal bozukluklar, hepatit ve kolanjit, yüksek asitli mide ülseri, sıtma diyabet ve aşırı kiloluluk hastalıklarının tedavisinde kullanılır. Akdiken dalları ve kabuğu bir yara iyileştirici olarak kullanılır.

Acı Çehre Kabuğunun Kimyasal Bileşimi

Taninler ; alkaloidler; malik ve süksinik asit; kolay ve karmaşık şekerler (reçine, pektin); C vitamini; uçucu yağlar; antrakinonlar vb.
Acı Çehre Çayının Faydaları

• Kabızlığı giderir
• Safra kesesi hastalıkları tedavisinde kullanılır
• Karaciğer hastalıkları tedavisine destek olur
• Basura iyi gelir
• Deri hastalıklarında kullanılır
• Damla (Gut) tedavisinde kullanılır
• Kalp yada böbrek hastalığı sebebiyle oluşan ödemi yok eder
• Menopoz emarelerini hafifletir
• İdrar yolları ve böbreklerde oluşan tuz ve kristalleri dökmeye destek olur

Acı Çehre Çayı Nasıl hazırlanmış olur?

Acı çehre çayının tarifi: Çehre çayının hazırlanması fazlaca kolaydır fakat doğru yapılması bir o denli da dikkate değerdir. 1 yiyecek kaşığı kurutulmuş acı çehre kabuğunun üstüne 1 su bardağı hemen hemen kaynamış su koyun ve 20 dakika demlenmeye bırakın. Demlendikten sonrasında süzgeçten geçirin. İki eşit kısma bölün ve çayı günde iki kere aç olarak için. Birincisini sabah kahvaltıdan otuz dakika ilkin için, ikincisini uyumadan ilkin. Acı çehre çayını uzun zaman içmek alışkanlık yapabilir ve zararı dokunan kabil.

Acı Çehre Çayının Zararları ve Yan Etkileri

Hamilelere, minik ufaklıklara, bitkiye hususi alerjisi olanlara bu nebat çayını içmek tavsiye edilmez. uzun zaman içilen acı çehre çayı böbrek ve karaciğer hastalıklarına niçin kabil. Acı çehre kabuğunu aktardan almaya dikkat edin.Acı Çehre Çayının Faydaları Hakkında Yorumlar Henüz Yorum Yok

    Henüz Yorum Yok

Sizde Bir Yorum Bırakın2018-12-15 05:52:39