Basen Eritme Hareketleri | Video ve Resimli Anlatım

Basen Eritme Hareketleri | Video ve Resimli Anlatım fotoğrafı

Sosyal Medyada Paylaş

" Bu aşamada bacaklarınızın birbirinden ayrılmaması fazlaca kayda değerdir, Sol ayağınızı sağ bacağınıza diz kapağınızın hizasına koyarak minimum 5 saniye pozisyonunuzu koruyun"

Kalça bölgesi bayanların en fazlaca dikkat etmiş olduğu, genişlemesinden ve görüntüsünün değişmesinden en oldukça korkmuş olduğu bölgelerden birisidir. Bunun çözüm yolu olan basen eritme hareketleri tertipli uygulandığında basen çevrenizi eski formuna kavuşturmanıza destek olacak. Fakat basen bölgesi, kilo alıp verdiğimiz öteki bölgelerimiz ile hem de forma girmez. Bu yüzden basen eritme hareketleri ne olursa olsun sabır ile uygulanmalı ve değişimi fark edinceye kadar da basen eritme hareketleri yarıda bırakılmamalıdır. Basen eritme hareketleri kalçadaki yağları yakarken bacakları da incelterek aşağı vücudu istenilen şekilde ve formda görünmesini sağlar.

Basen eritmek için pek oldukça egzersiz bulunmakta. Bunlardan en etkili bir kaçını sizler için hazırladık. Bu egzersizleri her gün tekrarlar ve eğer mümkünse bu biçim şeyleri bir sauna eşofmanı ile yapmış olursanız fazlaca daha kuvvetli bulunduğunu görmüş olacaksınız. İlk hareketimiz orta boy bir sandalyeyle olacak. Yere uzanacağımız için altımıza bir spor halası doğrusu spor matı almanız gerekiyor. Bu sayede belinizi ve kalçanızı da sert zemin aşınmalarına muhalif korumuş olacaksınız.

Basen Eritme Hareketleri Nasıl Yapılır?

1. Hareket:

Matın üstüne sırtüstü uzanın ve  sol ayak topuğunuzu sandalyenin üstüne koyarak pozisyon alın. Sağ bacağınızı sol bacağınızı 90 derecelik açı ile yukarı kaldırın ve içinizden 10’a kadar sayın. Sonrasında sağ ayak topunuzu iskemle üstüne koyarak sol bacağınızı sağ bacağınıza nazaran 90 derecelik açı ile kaldırın. Bu işlemi her iki bacağınız için de 10 kere tekrarlayın. Her basen eritme hareketinin arası 1 dakikadır.

2. Hareket:

Bu basen eritme hareketinde daha oldukça arka bacaklar çalışacak ve bunu her hareket aşamasında hissedeceksiniz. Hissetmediğiniz takdirde ne olursa olsun bir yerde hata yapıyorsunuzdur. iskemle gene karşınıza gelecek şekilde pozisyon alın fakat bu kere ayakta kalacaksınız. Sol ayağınız ile sandalyeye basın ve sağ bacağınızı olabildiğince arkaya çekin ve ayak parmak uçlarınızla destekleyin. Bacağınızın topuktan kalçaya kadar gerildiğini hissedeceksiniz. Her bir hareket 5 saniye sürmeli ve öteki bacağa geçilip aynı hareket her bir bacak için 10 kez yeniden edilmeli.

3. Hareket:

Bu hareket iç bacaklar ile kalçayı şekillendirmekte ve çalıştırmakta oldukça başarılıdır. Ağır bir iskemle yada masa ile yapılmasını tavsiye ediyoruz. Bu egzersiz için büyük bir adım uzaktan masaya uzanın ve ayak, kalça ve omzunuz aynı hizada duracak şekilde doğrusu eğilmeden tutunun. Bu sırada parmak ucunuzda olmalısınız. Sol ayağınızı sağ bacağınıza diz kapağınızın hizasına koyarak minimum 5 saniye pozisyonunuzu koruyun. Aynı hareketi her iki bacak için de 10 kez yine edin.

4. Hareket:

Bu basen eritme hareketi uyluk kaslarınızı çalıştırmaya yöneliktir. Kalça şekli için tamamen mühimdir. iskemle ile uygulanacak olan bu hareket için eller belde, sandalyenin önüne sırtınız dönük şekilde pozisyon alın ve sol ayağınızı sandalyeye yerleştirin. Ayak parmak kemikleri sandalyede olacak ve sağ ayağınızı doksan derecelik açı ile öne doğru atıp aşağıya hafifçe yaylanın. Bu basen eritme hareketi iskemle üstündeki ayaktan ziyade bacak üst bölgesini çalıştıracağı için zorlanabilirsiniz. 5 saniye her bir bacak için 10 yine tarzında devam edilmelidir.

5. Hareket

Resimli anlatımdaki son basen eritme hareketi olan bu egzersiz için herhangi bir destek araca ihtiyacımız yok. Eller karşıda ve yere 90 derecelik açı ile durağan(durgun) kalırken, bacaklarınızla yere olabildiğinde çömelin. Bu aşamada bacaklarınızın birbirinden ayrılmaması oldukça mühimdir. Bu hareketi yalnızca egzersize ayırdığınız süre değil günün her saati yapabilirsiniz. minimum 10 kez yine edilmelidir.

 

Bu basen eritme hareketleri tertipli uygulanmış olduğu takdirde oldukça kısa zamanda tesirini gösterecek özellikte egzersizlerdir. Bayanların korkulu rüyası olan basenlerin incelmesinde büyük bir etkiye haizdir. Günde yarım saatinizi bile almayacak olan basen eritme hareketleri ile evinizin rahatlığında istediğiniz sonuca ulaşmanız mümkün. Yeter ki isteyin yeter ki azimli olun yeter ki tertipli çalışın. Gerisi çorap söküğü şeklinde gelecektir.

Bu yazı da ilginizi çekebilir:  En kuvvetli Göbek Eritme Egzersizleri

Basen Eritme Hareketleri Video

Basen eritme hareketleri ile müteallik fazlaca kuvvetli bir video daha paylaşıp yazımıza son verelim. Aşağıdaki videoda oldukça daha değişik basen eritme hareketleri bulabilir, isterseniz resimdeki ve videodaki hareketlerden kendinize ilişkin seçeneği bolca olan bir basen eritme egzersiz programı hazırlayabilirsiniz.

 Basen Eritme Hareketleri | Video ve Resimli Anlatım Hakkında Yorumlar Henüz Yorum Yok

    Henüz Yorum Yok

Sizde Bir Yorum Bırakın2018-12-15 05:53:26